Festina roku 1994 byla veliká, opět pod hlavičkou Užitečného života. Sebevědomí z loňského roku jsme vyjeli v třicetičlenné skupině s jedenácti vozíčkáři. Festina začínala na nádraží v Blížejově, kam jsme dorazili vlakem a mikrobusem Jedličkova ústavu s vozíčkáři z Prahy a dál. Vozíčkáři ze Zbůchu měli přijet také, špatnou domluvou však dorazili autem až přímo do cíle cesty v Kanicích, kde se o ně pak několik hodin sám staral nebohý Botas. Na silnici se představily "oranžové džísky" bezpečnostní reflexní vesty pro prvního a posledního tlačiče v koloně, které šila Makrela.

Z Kanic, kde jsme nocovali první den, jsme druhý den putovali do Kolovče. Tam jsem přespávali ve škole dvě noci, den jsme strávili koupáním a návštěvou hospody, kde jsme se seznámili s panem Bláhou - místním cukrářem, který nás následující den ráno, před naším odjezdem královsky zadarmo pohostil ve své cukrárně. Z Kolovče jsme se přesouvali do Merklína.


Podruhé v historii Festiny jsme obědvali v hostinci U Kohouta. Jako výraz poděkování zde vznikla báseň U Kohouta v Merklíně. Spali jsme opět v místní sokolovně. Pátý den jsme pokračovali s Festinou do Stoda. Někde zde se zrodila teorie o rozdílech mezi sušenkou a oplatkou, která nemilosrdně dělí Festinový tým na dva nesmiřitelné tábory. Sušenkáři a oplatkáři se o svůj problém vášnivě přou od té doby každou Festinu. Ve Stodě jsme nocovali v ÚSP pro mentálně postižené. Poslední den jsme se přesouvali ze Stoda do Zbůchu, spali jsme v ústavu. Tady Festina toho roku končila. Makrely doprovodná Škoda 120 s vlekem to všechno pobrala, dneska se nám to zdá neuvěřitelné.
Festiny se účasnil holandský vychovatel Harry Schifferstein, kterého Festina nadchla a zároveň zdecimovala (odjížděl s angínou), nicméně je našim aktivitám stále nakloněn, jakkoli je poněkud nedůvěřivý k českému smyslu pro humor (nelíbilo se mu, jak jsme s

ním hráli na lišku). Harryho jsme navštívili v Holandsku v roce 1996 (Martin a Jana) a v roce 2000 (Jana). To šlapací auto, co našel v příkopu před Merklínem, má pořád doma v obývacím pokoji.