Festina se v roce 2000 konala již po šesté. Jen na několik výjimek se jí účastnili ti, kteří byli na nějaké Festině předchozí. Trasa putování se dotkla tradičních míst z prvních ročníků, nicméně všechna nocležiště byla nová. Doprovázela nás dodávka, kterou jsme si půjčili od Diecézního centra mládeže v Plzni. První den Festiny proběhl velice netradičně. Celá výprava se účastnila festivalu Holostok v Holostřevech. V rámci festivalu jsme shlédli vystoupení amatérského divadla a pak koncert, který končil až v hluboké noci vystoupením kapely, ve které hráli tři tlačiči z našeho týmu.

Po koncertě jsme auty odjeli přespat do sokolovny v Boru u Tachova. Ráno jsme pak s pomocí dalších aut převezli celou výpravu do Kolovče (asi 50 km), odkud již Festina vyrážela "po svých" do Chudenic. Chudenice nás potěšily příjemnou hospodou i pohodlným nocováním ve škole. Druhý den jsme pokračovali do Švihova, bylo to zrovna v pondělí, tak jsme nemohli na prohlídku hradu, nicméně dlouhá chvíle nám nebyla. Nocovali jsme v kulturáku, paní Botasová nám tam přinesla skvělou buchtu. Druhý den ráno za asistence novinářů z Plzeňského deníku jsme vyrazili do Měčína. Obědvali jsme v místním zemědělském družstvu a nocovali v maličké tělocvičně na návsi. Na cestě z Měčína do Žinkov jsme nabrali jednoho vozíčkáře a další tlačiče.

V Žinkovech ve škole jsme trávili dvě noci. Zpestřením volného dne byla stopovačka a projížďky na lodičkách na Žinkovském rybníku. Poslední krátká etapa vedla do Nepomuka. Nepomuk kromě nás hostil sochařské symposium, na kterém jsme nakukovali umělcům pod ruce. Nocovali jsme ve sportovní hale a kromě toho, že nám tam ukradli dvě varné konvice, to bylo bez potíží.Resumé z našeho putování bylo, že další ročník se pokusíme rozdělit do menších skupin, které jsou "kompaktnější" a mobilnější. No, uvidíme.