Letošní Festina začala v sobotu 29.6. v 11.00 v Plzni na parkovišti u obchodního domu Kaufland. Letos se zúčastnilo rekordních 17 vozíčkářů, celá výprava čítá bezmála šedesát poutníků. Kdo toto velikášství financoval, není docela jasné ani otci zakladateli (viz dále), ale ať už to byl kdokoli, díky mu, jí, jim!

Putovali jsme ve třech skupinách, díky čemuž nás mohlo být tolik. V minulém roce započatý festinový trend rozvětvování tedy úspěšně pokračuje; pozitivním důsledkem toho je, že přikládat ruku k dílu mohou stále noví a noví dobrovolníci, pro které v exluzivně uzavřené společnosti ročníků minulých nebylo tolik prostoru, a najde se tak místo pro větší množství vozíčkářů, méně pozitivním to, že v prostředí nezkrotně kypících Festin se přinejmenším polovina účastníků navzájem vůbec nezná, takže i při příležitosti společných setkání se od sebe skupiny jaksi přirozeně separují.

Všechny tři větve společně začaly 29. 6. v Teplé, v neděli se rozdělily a putovaly každá jinam. Jednotlivé skupiny skončily 6.7. v Kynžvartu, v Dolním Žandově a v Blatně u Jesenice, už bez závěrečného setkání. Délka tras dosáhla letos zdravé uměřenosti - nikdo nepadal na ústa do rozžhaveného asfaltu pod břemenem každodenních dvacetikilometrových pochodů, ani neměl čas ohryzávat si cestou nehty z nedostatku mil k ujití. Vyrovnaný byl i cestovní plán všech sekcí, takže nikdo nemohl těm druhým závidět.

A že jsme i tentokrát ušli spoustu kilometrů, spoustu toho snědli a vypili a zažili mnoho legrace a útrap, jak to tak na cestách bývá, o tom nemůže být sporu! Nu a ti otrlejší se už těší na příští rok, ve slastném očekávání nejméně čtyř festinových větví, nebo třeba jen proto, že zase pobudou se svými přáteli.